Implanon - antykoncepcja na lata

2019-07-24

Jeśli nie planujesz dziecka przez najbliższych kilka lat, a jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może wymknąć ci się spod kontroli, implant antykoncepcyjny może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Masz wolną głowę od zobowiązań, a jego skuteczność okazuje się być znacznie wyższa od wszelkich innych metod antykoncepcyjnych. Co więcej, implant wcale nie jest drogi. Zanim jednak wpiszesz w okienko wyszukiwarki hasło “implanon cena http://premium-medical.pl/strefa-kobiety/uslugi-dla-kobiet“, przeczytaj więcej na jego temat. Co to jest implanon, jak działa i czy wykazuje skutki uboczne?


Z pewnością, gdy wpiszesz w google hasło “implanon cena” dowiesz się wielu niestworzonych rzeczy na jego temat. Oczywiście, warto zapoznać się z opiniami innych pacjentek, które próbowały różnych metod antykoncepcyjnych, przede wszystkim jednak należy zaufać swojemu ginekologowi, który wykonuje nam badania i w oparciu o nie podpowiada najskuteczniejszą metodę antykoncepcyjną - dobraną do twoich potrzeb. Czym zatem jest Implanon?


Implanon to po prostu środek antykoncepcyjny, który w swoim składzie zawiera progesteron - żeński hormon. Jest bardzo wygodny w stosowaniu i mogą zdecydować się na niego kobiety pomiędzy 18. a 40. rokiem życia, które nie planują zajścia w ciążę. Implanon to implant antykoncepcyjny, który pod skórą może pozostawać nawet przez okres 3 lat.


Bardzo istotne jest, by w momencie zakładania implantu antykoncepcyjnego pacjentka, która się po niego zgłosi, nie była już w ciąży. Kiedy najlepiej założyć implant? Wszystko zależy od tego, czy w poprzednim miesiącu przyjmowałaś antykoncepcję doustną. Jeśli tak, implant antykoncepcyjny implanon powinien być założony pomiędzy 1. a 5. dniem cyklu, niezależnie od występowania krwawienia.


Zanim przeszukasz internet pod hasłem “implanon cena” musisz wiedzieć, że implanon daje niemal 100% pewność, że nie zajdziesz w niechcianą ciążę. Nie jest zatem wymagane, byś stosowała jakąkolwiek antykoncepcję dodatkową, podczas gdy implant antykoncepcyjny masz pod skórą. Jeśli zakładałaś implant antykoncepcyjny w innym terminie niż ten sugerowany, lekarz może natomiast polecić ci stosowanie metody barierowej przez okres 7 dni od założenia samego implantu.

Kiedy nie stosować tego preparatu?

Przeciwwskazaniami do założenia implanonu są przede wszystkim nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników czy choroba zakrzepowo - zatorowa. Nie wolno zakładać go również wtedy, gdy występuje lub jej podejrzenie występowania nowotworów złośliwych uzależnionych od hormonów płciowych. Przeciwwskazaniem jest także guz wątroby, ciężkie choroby wątroby obecne lub ustalone w wywiadzie oraz krwawienie z dróg rodnych bez znanej przyczyny. Dla pozostałych osób znajdujących się w grupie w/w implanon jest bezpieczny.