Profesjonalne zawiasy do drzwi

2019-06-28

Wybór profesjonalnych zawiasów do drzwi to oferta skierowana do wszystkich osób myślących o nabyciu nowych drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych. Zarówno w sklepach, gdzie dodatkowo dobierane są okucia do skrzydeł i futryn drzwiowych, jak również podczas zlecenia wykonania drzwi bezpośrednio w warsztacie rzemieślniczym. Okucia w formie zawiasów należą do grupy okuć łączących, w tym przypadku framug ze skrzydłami. Pośród tego typu okuć odnajdziemy bez trudu okucia tj. narożniki, zaczepy, różnego typu złącza. Jednak nie jest to cała oferta okuć drzwiowych dostępnych na rynku. Oprócz zawiasów można również znaleźć klamki czy zamki, zatrzaski i haki.

 

Zawiasy drzwiowe to elementy, które pełnią bardzo ważną rolę w przypadku zamykania i otwierania wszelkiego typu tradycyjnych drzwi. Dlatego warto jest zadbać o wygodę związaną z wykorzystywaniem takich zawiasów. Ich wygląd choć jest sprawą drugorzędną, to może również wpłynąć na estetykę drzwi, na to jak się prezentują, jak są wykorzystywane. Zawias jest typem okucia, który umożliwia wprowadzenie w ruch skrzydła drzwi. Za jego pomocą można nim manewrować praktycznie w jedną i drugą stronę.

 

Z czego składa się zawias drzwiowy?

Zawias drzwiowy wykorzystywany tradycyjnie do połączenia futryny ze skrzydłem drzwi jest zbudowany najczęściej z dwóch elementów. A mianowicie z dwóch elementów połączonych ze sobą w sposób przegubowy. Jedna część takiego zawiasu jest przymocowana do futryny a druga do skrzydła. Dzięki temu bez trudu można lekko odpychać i przyciągać skrzydło. Materiał, z jakiego jest produkowany zawias do drzwi to najczęściej stal nierdzewna. Dzięki srebrnym okuciom można idealnie dopasować zawiasy ze stali nierdzewnej do klamek, zamków i innych dodatków, jakie będą ze sobą odpowiednio współgrać i będą wytworzone z takich samych materiałów lub przynajmniej w tej samej kolorystyce. Bardzo fajnym wariantem okuć będą okucia wykonywane z mosiądzu, które są niezwykłą dekoracją drzwi drewnianych, w tym zewnętrznych.

 

Widoczne i niewidoczne zawiasy do drzwi http://www.agas.pl/

Jeśli zastanawiacie się, które zawiasy warto wykorzystać przy inwestowaniu w drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, to warto jest przede wszystkim przyjrzeć się dwóm wariantom zawiasów. Wariantowi zawiasów niewidocznych, które po zamknięciu drzwi są niedostrzegalne dla oka oraz zawiasy do drzwi, jakie jest widać, zarówno po otwarciu, jak również zamknięciu posiadanych drzwi. W obu przypadkach dobór zawiasów nie jest trudny, gdyż rodzajów zawiasów jest naprawdę sporo, a każdy z nich różni się od siebie designem, wielkością, surowcem, z jakiego powstał. Okucia do drzwi tego typu można odnaleźć online. Dzięki czemu można znacznie zaoszczędzić swój czas na poszukiwaniach idealnych okuć, preferowanych na dany czas, według panujących trendów, stylów, wybranych aranżacji na pomieszczenia.